İş OrtaklarımızDijital güvenliğinize yönelik tüm ihtiyaçlarınıza uygun çözümlerimizle size destek oluyoruz.

Unitmon

Unitmon Nedir?

BT sistem güvenliğinde, güvenlik zafiyetlerinin tespitinin en kritik role sahip olduğu günümüzde, web tabanlı bir izleme aracı olan Unitmon web sitenizin anında denetlemesi imkanını vermekle beraber ağ zafiyetlerinizi araştırma ve bir arayüz üzerinden ağ bileşenlerinizin performansını kontrol etme olanaklarını da sağlar.

Unitmon web içeriklerinizin, DNS ve IP sunucunuzun güvenliği hakkında bilgi sağlayarak bakım maliyetlerini ve BT altyapısındaki kilit noktalarda kritik arıza risklerini de minimuma indirir. Zafiyet izleme ve analiz özelliği ile ağ cihazları, sunucular ve uygulamalarda zafiyetlerin taranması planlanabilmektedir. Zafiyetleri gidermek için özelleştirilmiş değerlendirme raporları ve çözümler sunabilir.

Ayrıca Unitmon DNS zehirlenmesine karşı sürekli olarak DNS sorguları yaparak herhangi bir zehirlenme durumunda anında uyarı üretebilir. Sürekli olarak güncellenen domain veritabanından yaptığı sorgularla kurumun domain adına benzer isimle domain alındığında uyarı üretir ve böylece Phishing saldırısına karşı, daha hazırlık aşamasında, önlem alınabilmesini sağlar. Unitmon 'un Siber İstihbarat Servisleri izleme özelliği ile kurum IP lerinin, alan adlarının, kimliklerinin herhangi bir kara listeye girip girmediğini kontrol eder. Bu sayede kurum IP'leri kullanılarak herhangi illegal bir aktivite olup olmadığı tespit edilebilir.

unitmonUnitmon Özellikleri

 • Yönetici Göstergeleri
 • HTTP/S, SOAP, Web Servis İzleme
 • Web Uygulama Takibi
 • Sunucu Performans İzleme
 • Website / Sunucu Güvenlik Açıklıkları Takibi
 • SMS, E-Posta SNMP ile Bilgilendirme
 • Dağıtık, Ölçeklenebilir Mimari
 • Lokasyon Bazlı Kontroller
 • Siber İstihbarat Servis Kontrolleri
 • Oltalama Alanadı Kontrolleri
 • Otomatize Zafiyet Tarama Planları
 • Sızdırılmış Veri Analizi
 • Paste Site Kontolleri
 • Sosyal Medya Takibi

Unitmon Avantajları

Erişilebilirlik ve Performans İzleme; Bulutta çalışan hızlı ve sezgisel arayüze sahip UNITMON ile yöneticiler kullanımı kolay web tabanlı bir panel üzerinden BT altyapısı üzerindeki neredeyse tüm ağ cihazlarını izleme ve performanslarını grafikleştirme imkanı sağlar. UNITMON, CPU / RAM / DİSK kullanımını, eşik değeri aşma durumlarını ve performansını izler.

TCP/UDP protokollerini, SMTP, POP3, IMAP, HTTP(S), SSL, FTP, SSH, DNS, SNMP ve bant genişliğini kontrol eder. Yine Form tabanlı kullanıcı girişi, HTTP veya JavaScript yeniden yönlendirmelerini izler. Form Post verilerini ve HTTP başlıklarını kaydederek işlem kayıt imkanı sağlar.

 

Web Tabanlı Ağ Güvenliği

İçerik kontrol özelliği ile web sitelerinin hacklemeye açık olan saldırı yüzey alanlarını izler. İçerik ve resimler her dakika kontrol edilerek herhangi değişiklik halinde uyarılar gönderir. Aynı zamanda hack-raporlama sitelerinin kayıtlarını kontrol eder.

UNITMON, sitenizin tüm özelliklerini, anahtar kelimelerini, içerikleri (resimlerle beraber) referansları kullanarak kontrol eder. UNITMON, çevrimiçi alışveriş sepeti ve interaktif bankacılık gibi çoklu web işlemlerini de içerir. Uygulamalarda oluşabilecek bağlantı problemleri, içerik değişiklikleri veya sayfa yüklemede kapanma UNITMON ile tespit edilebilir.

İzleme Aracı Zafiyet Yönetim Sistemi

UNITMON, ağınız içindeki sunucu, uygulama ve cihazlarınızın bilinen güvenlik açıklıklarını bilinen tarama araçları ile otomatik olarak tarayabilmektedir. Nessus, Nexpose, Acunetix, Netsparker, OpenVas, W3af, Arachni, OWASP ZAP tarama araçlarını API üzerinden yönetim veya sonuçlarını aktarma imkanı sağlar. Geçmiş Olay ve vakalardan yola çıkarak ortaya çıkan zafiyet analizini takip edebilir, uyumluluk raporlarınızı çıkarabilirsiniz. Ağ, web, veritabanına özel politikalar ile düzenli olarak planlar çıkarabilirsiniz.

unitmon_vulnerebilitySiber Tehdit İstihbaratı

UNITMON, sızdırılmış veri analizi özelliği ile hack olayları sonrasında yayımlanan veritabanları veya dosyalarda kurumun belirlemiş olduğu; IP/domain, e-mail, kullanıcı adı, kredi kartı, kimlik numarası, anahtar kelimeleri izler. Paste Siteleri İzleme özelliği ile pastebin, github, pastie, nopaste, codepad, slexy gibi birçok site üzerinden anlık olarak yapılan takiple kurumlar ile ilgili olabilecek herhangi bir veri sızıntısı anında tespit edilmektedir. 

Bunların yanı sıra sızdırılmış veri analizinde olduğu gibi IP/domain, e-mail, kullanıcı adı, kredi kartı, kimlik numarası, anahtar kelimeler de izlenmektedir. Sosyal Media Takibi ile sürekli takip edilen sosyal medya sayfalarında (twitter, facebook, google+, github, reddit vs) meydana gelebilecek farklılıklar, takip edilen anahtar kelimeler ile olası bir veri sızıntısı tespit edilmeye çalışılır.

BT yöneticilerine geniş raporlar sunan UNITMON, Sunucuların ve web sayfalarının verim ve performansına ait geçmiş kayıtları raporlayarak kusurların tespiti ve verim planlamasında önemli bir rol oynadığı gibi UNITMON ile kullanıcıların tercihine göre e-posta, SMS veya özel kodlarla bilgilendirme ve uyarı gönderilebilir.

Unitmon Sistem Gereksinimleri

Sanal Makineler: VMware Player, Workstation; VMware Server, ESX; Microsoft HyperV İşletim Sistemi: Windows 7,8,10, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012 R2 , Windows Server 2016 Donanım: 2 GHz CPU (4 Core), 8+ GB RAM, 120+ GB Disk Alanı