İş OrtaklarımızDijital güvenliğinize yönelik tüm ihtiyaçlarınıza uygun çözümlerimizle size destek oluyoruz.

Sophos Intercept X

Intercept X, işletmelerin korkulu rüyası ve en büyük düşmanlarından biri haline gelmiş olan ransomware virüsünü büyük ölçüde durdurabiliyor ve sistemden tamamen temizlenmesini sağlayabiliyor. Sophos intercep x, dosyalarınızı sadece korumakla kalmaz aynı zamanda ransomware ‘a maruz kalmış dosyaları geri getirme teknolojisi olan cryptoguard ‘ı da içerir.

Sophos intercept x milyarlarca trojan, malware, kimlik avı ve fidye yazılımlarını analiz etmek yerine, kötü amaçlı yazılımların yöntemlerini odak alarak bu yönde teknolojiler geliştirdiğinden çok daha seri ve kesin sonuçlar vermektedir. Ayrıca sezgisel analiz motoru ile şifreleme işlemlerine oldukça hızlı reaksiyon verebilir.

Ransomware virüsü ilk aktif olduğunda intercept x onun kötü amaçlı bir yazılım olduğunu algılayamasa bile bu sezgisel analiz motoru sayesinde tehdidi algılar ve sonlandırır.

Sophos Intercept X, size yeni nesil anti-exploit, anti-ransomware, kök dizin analizi ve gelişmiş sistem temizleme teknolojisi sunarak, mevcut uç nokta güvenliğini bir başka deyişle anti virüs yazılımı güvenliğini artıracak şekilde tasarlanmıştır.

Intercept X ‘in sıfır gün ataklarında dahi önemli bir koruma sağladığı, atakların henüz yerel ağınıza ulaştığı anda engellediği görülmüştür. Detaylı, adli düzeydeki analiz, saldırıların ve bunların enfeksiyon yollarının kök nedenlerini aydınlatır ve günümüzdeki enfeksiyonların iyileştirilmesine yardımcı olur.

sophos-intercept x

Ransomware Nedir

Bilgisayara ulaştıktan ve aktif olduktan sonra mevcut dosyaların tamamını şifreleyerek kullanılmaz hale getiren fidye yazılımlarına denir. Her birinin çalışma prensibi farklı olmakla birlikte ortak noktaları dosyaları şifrelemeleridir. Bazı ransomware virüsleri ise sadece bilgisayarı kullanılmaz hale getirmek sureti ile kodlanmışlardır.

Ransomware ‘lar sürekli olarak güncellenmek ve farklı algoritmalarda tekrar işletmelere sızmaya çalışmakta. Reveton, petya bu algoritmalardan en meşhurları diyebiliriz. Crypto locker biçiminde olan ransomware ‘ların tamamı oldukça tehlikelidir.

Sophos Intercept X Özellikleri

  • Tarayıcı İstismarı Engelleme
  • Genel Kaynak istismarı Engelleme
  • Kötü Niyetli Trafik Tespiti
  • CryptoGuard Ramsomware Koruması
  • Otomatik Kötü Amaçlı Yazılımların Kaldırılması
  • Synchronized Security Heartbeat : UTM cihazlar ile tam senkronizasyon.
  • Sorun kaynağı çözümlemesi
  • Sophos Clean
  • Merkezi Yönetim Konsolu
  • Sezgisel Analiz Motoru

Intercept X Nasıl Kullanılır

Sophos intercept x tek başına lisanslanabildiği gibi sophos endpoint protection ürünleri ile birlikte entegre biçimde çalışabilmektedir. Testler sonucunda birlikte çalışmaları halinde oldukça güçlü bir koruma sağladıkları gözlemlenmiştir.

sophos intercept x ozellikler