İş OrtaklarımızDijital güvenliğinize yönelik tüm ihtiyaçlarınıza uygun çözümlerimizle size destek oluyoruz.

Netwrix File Server

File Server denetimi, evrakları saklamak ve ağ uygulamaları için kritik öneme sahip File serverlara veya depolama ekipmanlarına bağlı veya organizasyonlar için kilit öneme sahiptir. Dosyalara, klasör yapısına, izinlere, dosya paylaşımlarına ve diğer nesnelere yönelik uygun olmayan erişim ve kazaen yapılan değişiklikler kullanıcılarınızı ve altyapınızı ciddi şekilde etkileyebilir, hassas verilerin kaybına veya ortaya çıkmalarına, güvenlik tehditlerine ve Erişim Yönetim bozukluklarına neden olabilir. Yerel dosya sunucu raporlaması yoktur (daha fazla bilgi için  (Özet: Limitleme ve yerel araçlar). Ek olarak yerel araçlar kimin hangi veriye erişim yaptığını limitli bir görünürlükle verir.

AuditAssurance™ teknolojisiyle güçlendirilmiş Netwrix Auditor dosya sunucu değişiklikleri ve erişim olaylarını raporlar. Ürün, file server üzerindeki dosya, klasör, paylaşımlar ve izin erişimi girişimlerini için raporlar üretir.

Netwrix File Server Auditing yazılımı aşağıdaki görevler ile yardımcı olabilir;

 • Yetkilendirilmiş yönetim ile ilişkili riskleri azaltma değişikliklerini günlük olarak izleme
 • Potansiyel veri ihlallerini denetlemek için çoklu dosya sunucuları ve paylaşımları üzerinde kimin erişim hakkı olduğunu tekrar gözden geçirme
 • Dosya sunucuları üzerindeki yetkisiz kullanıcı aktivitelerini ve veri kayıplarını önceden önlem alarak raporlama (Örnek raporlamayı indirin)
 • Sarbanes-Oxley, HIPAA ve benzeri kurallara uyum konusunda zorlayıcıdır (Tanıtım yazısı: Uyum ve denetim için dosya erişimi izleme)
 • Aylar ve yıllar önce yapılan değişikliklerin tümünü soruşturmalarda yardımcı olmak için arşivler.

Yararlılık ve Özellikleri

Netwrix'in dosya sunucusu denetimi çözümü, dosya sunucuları üzerinde tam olarak kimin dosyayı, klasörü ve izin değişikliklerini yaptığını, erişimi veya izin değişikliğini başardığını veya başaramadığını, ne zaman ve nerede olduğunu gözetim altında tutar. Bu kapsamlı, maliyet-etkin, kolay kullanıma sahip yazılım, organizasyonlara düzenlemelere uyumda süreklilik ve dâhili sürece bağlı kalmalarını, güvenliği sıkılaştırmalarını, riski minimize etmelerini ve devre dışı süreden kaçınmalarını sağlar.

Organizasyon çapındaki tüm dosya, klasör ve erişim izinleri, hata ve değişiklik olaylarını gözetim altında tutar. Dâhili yöneticiler ve harici denetimciler için açık ve net raporlar sunar. Kuruluşunuzun Netwrix File Server Auditor ile dosya sunucu gözetiminden nasıl yararlanacağını görün:

Yararları

Kimin Neyi, Ne Zaman ve Nerede değiştirdiğini görün

Netwrix dosya sunucusu denetimi çözümü, tüm dosya sunucuları ve dosyalama uygulamaları çerçevesinde dosya, klasör ve izin değişiklikleri için detaylı denetim bilgileri sunar.

Veri Güvenliği ve Aksama Süresini Önleyin

Gizli verilerini korumak için dosyalara güvenmek zorunda olan organizasyonlar için dosya erişimi denetimi kritik bir gerekliliktir. Yetkisiz veya kazara yapılan erişim ve değişiklikler son derece zararlı olabilir.

Uyumu Koruyun

Yönetim ve denetleyicilere rapor sunmak için üzerlerinde değişiklik yapılan dosyaların, klasörlerin ve izinlerin kayıtlarının tutulmasıyla dâhili ve harici kurallara uyum sağlayın.

Tam Görünürlük

Netwrix Denetleyicisi, denetimi kolaylaştıran kullanıcı dostu raporları gözden geçirmek için ham denetim detaylarının bir kısmına sahip tüm dosya sunucuları ve dosya kaynakları kapsamında tam bir görünürlük sunmaktadır.

Maliyet Tasarrufu

Denetim ihtiyaçlarını en geniş yelpazede çözen tek ve kapsamlı ve güçlü bir çözümle önemli rakiplere göre lisans işlemleri, bakım ve eğitim maliyetlerinden binlerce dolar tasarruf edin.

Ölçeklenebilirlik ve Kullanım Kolaylığı

Netwrix dosya sunucu izleme çözümü, hızla değişen ihtiyaçlara kolaylıkla uyum sağlar. Kullanıcı arayüzü ve uygulama kontrolü en yüksek verimlilik ve kolay kullanım için tasarlanmıştır.

Özellikler

Net "Öncesi ve Sonrası" Değişiklik Detayları

Günlük aktivitelerin tam bir manzarasını görebilirsiniz. Raporlar, IT altyapısı kapsamındaki her bir değişiklikle ilgili hem eski hem de yeni değerleri göstermektedir.

NetApp ve EMC İçin Çoklu Platform Desteği

Verilerin nerede sakladığından bağımsız olmak üzere, dosya, klasör ve izin değişiklikleri kolaylıkla kaydedilir ve raporlanır. Windows dışı sistemlere yönelik destek NetApp Dosyalayıcısı, ve EMC VNX/VNXe/Celerra'yı kapsar.

Gelişmiş Raporlama

Ürün, denetimcilerinizi ve yönetiminizi, pdf, .xml, .xls ve diğer yaygın kullanıma sahip dosya formatlarıyla gönderilebilen şeffaf ve anlaşılması kolay web-tabanlı raporlamayla tatmin eder.

Uzun Dönemli Arşivleme

İki katmanlı depolama yaklaşımı denetim verilerini 7 yıl ve üstü süreler için güvence altına alır ve her hangi denetim ihtiyacını karşılamak için duruma özel raporlamanın yapılabilmesine izin verir.

Dosya Bütünlüğü Gözetimi

Kritik öneme sahip sistem veya içerik dosyaları riskini minimize eder ve dosya bütünlüğünün izlenmesini gerektiren PCI DSS Bölüm 11.5 gibi düzenlemelere uyumu sürekli kılar.

Dosya Sistemi Yedeklemesi ve Eski Haline Getirilmesi

Düzenli olarak dosya sisteminizin gölge kopyasını oluşturur böylece siz Netwrix Denetleyicisi kullanarak her hangi bir zamana geri dönme, silinen dosyaları, güvenlik ve denetim izinlerini eski haline getirme imkanı sağlarsınız.

Yazılım Kıyaslama Tablosu

Feature

Netwrix Change Notifier for File Servers (Freeware)

Netwrix Auditor
for File Servers
(Free Trial)

Her değişiklik için Kim ve Ne Zaman alanları

Hayır

Evet

İzin değişikliği raporları

Detaylı Değil

Detaylı

 

 

Filtreli, gruplanmış ve sıralanmış SQL Raporlama Servisleri tabanlı gelişmiş raporlama

Hayır

Evet

Özelleştirilmiş Raporlama

Hayır

Evet

Uzun zamanlı arşivleme ve raporlama

Sadece iki gün için: bugün ve dün

Herhangi bir zaman aralığında

Desteklenen Dosya Sunucuları
 • Windows Server
 • Windows Server
 • NetApp Filer
 • EMC VNX/VNXe/Celerra
Büyük Dosya Sunucuları Desteği

Hayır (1 milyon dosyadan daha fazla değil)

Evet

Desteklenen İzleme Tipleri
 • Dosya değişiklikleri (kim/ne zaman alanları)başarılı dosya erişim girişimleri
 • Dosya değişiklikleri (tüm bilgilerle) başarılı dosya erişim girişimleri, başarısız dosya erişim girişimleri, başarısız dosya değişikliği girişimleri
Her biri için kendine has çoklu sunucu koleksiyonlarındaki tekil yükleme işleyiciler

Hayır

Evet

Tüm Netwrix ürünleri için Merkezi konfigürasyon ve uyarlama yönetimi sağlayan arayüz

Hayır

Evet

Tüm ana platformlar için önceden tanımlı hazır bileşen raporları ile entegre edilmiş gelişmiş raporlama

Hayır

Evet

Teknik destek

Support Forum

Tüm destek opsiyonları

Lisanslama

Ücretsiz

Kullanıcı başı, indirimli fiyatlarımız için bizimle iletişime geçin.