İş OrtaklarımızDijital güvenliğinize yönelik tüm ihtiyaçlarınıza uygun çözümlerimizle size destek oluyoruz.

Comodo SecureBox

Comodo Secure Box Nedir?

Kurum ya da şirketler kendi çalışanlarının veya müşterilerinin bilgisayarları ile ilgili kontrolü tam olarak sağlayamamaktadırlar. Şirket çalışanları diz üstü bilgisayarlarıyla sadece şirket ağından değil, dışarıda ortak wifi noktalarından, kritik veri olarak adlandırabileceğimiz bilgilere erişebilmektedirler. Aynı şekilde bu cihazlarda bulunun antivirus gibi yazılımlar da bu kullanıcılar tarafından zaman zaman kontrol dışı bırakılabilmekte, veya bırakılmasa bile koruma alanı bilgi çalmaya yönelik saldırı tipleri düşünüldüğünde çok yetersiz kalabilmektedir.

securebox

Comodo SecureBox bu tip çalışan hataları sonucu doğabilecek bilgi çalınması, kritik veri kayıplarını engelleyerek müşterilerinizin veya çalışanlarınızın tamamen güvenli şekilde işlemlerini yürütebilmelerini ve uygulamalarınızdan herhangi bir verinin çalınmadığının güvenini tek yönlü güçlü izole sistemi sayesinde size ssunmaktadır.

Comodo'nun eşsiz Containerization teknolojisi sayesinde, SecureBox organizasyonların kendi uygulamalarını güvenlik 

kalkanı ile sararak bu uygulamaları kontrol edemedikleri POS makinaları, ATM makinaları, yada son kullanıcının kontrolü altındaki bilgisayar ortamlarına yerleştiriyor. Zararlı yazılım bulaşmış ve saldırı halindeki bilgisayarlarda dahi bu ortam sayesinde kritik veri taşıyan uygulamalar güvende oluyor ve herhangi bir sızıntı sağlanmıyor. Böylelikle SecureBox şirketlere kontrol ve yönetimi geri veriyor ve şirket ile son kullanıcı arasında yeni ve güvenilir bir bağ oluşturuyor.

Comodo SecureBox Özellikleri

Uzak Kontrol Engelleme:

Onbinlerce kullanıcı uzaktan erişim yüzünden zararlı yazılımları bilgisayarlarına bulaşmakta, kişisel ve kritik bilgileri çalınmaktadır.

SecureBox bu problemi nasıl çözer?

Uzaktan kontrol tespit edildiğinde, son kullanıcılar uyarıyı görmekte ve uzak kontrol kapatılana kadar uygulamayı kullanamamaktadırlar.

Anti SSL Dinleme: 

Saldırgan SSL bağlantı kurarak kendi yerleştirdiği sertifikayı sisteme güvenilir olarak tanıtmakta ve son kullanıcı bağlantı kurduğu sistemin arasında trafiği ve bilgilerini dinleyen ikinci bir kişi olduğunun farkına varmadan işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bu sürede de saldırgan tüm gizli bilgileri alabilmekte ve hatta bunları değiştirip son kullanıcıya çok daha büyük problemler yaratabilmektedir.

SecureBox bu problemi nasıl çözer?

SecureBox zararlı SSL sertifikalarını tanıyıp onların tespit edilmesini ve kontrol edilmesini sağlayarak, kullanıcının arada ikinci bir kişi olmadan direk doğru noktaya bağlandığının kontrolünü yapabilmektedir. Böylelikle ortak alanlarda bağlanıldığında kişinin arada başka biri olmadığının emin olunmasını sağlamaktadır.

Anti – Hafıza Kopyalama: 

Hafıza kopyalama zararlı yazılımları, kritik verileri takip edip bulmak ve bunları kendi sistemlerine gönderme yoluyla gerçekleştirmektedir.

SecureBox bu problemi nasıl çözer?

SecureBox hafıza kopyalama işlemlerini uygulamayı koruyarak engel olmakta ve dışarıdaki herhangi bir uygulama/yazılımın güvenli uygulamaya ve hafızasına erişmesine izin vermemektedir.

URL Filtreleme: 

Son kullanıcılar güvenli ortam içerisinden sizin web uygulamanız dışındaki sitelere erişmeye çalışabilirler.

SecureBox bu problemi nasıl çözer?

SecureBox sizin tanımladığınız siteler dışındaki linklere erişimi engeller ve sizin markanızın göründüğü özel tasarlanmış yerel bir sayfaya yönlendirerek son kullanıcıyı uyarır. Benzer şekilde istediğiniz sitelere tekrar yönlendirme imkanı da sunar.

Merkezi Yönetim Konsolu: 

SecureBox merkezi yönetim konsolu uç noktalara otomatik uzaktan yükleme, tüm güvenli uygulamaların yönetimi ve kontrolü, grup ve kategori oluşturma ve farklı politikaları tanımlayabilme, alarm ve uyarı oluşturma, uç nokta karantina alınması gibi birçok yönetim ve kontrol özellikleri bulundurmaktadır.

Comodo SecureBox Faydaları

  • Sizin güvenlik ihtiyaçlarınıza göre tasarlanmış özel güvenli uygulamalarınız sizin markanız altında ve sizin logonuzla yer alır
  • Kontrol edilebilir güvenli uygulamalar sayesinde, dışarıda bulunan zararlı uygulamaların veya güvensiz sitelerin kritik verilerinize ve uygulamalarınıza erişimi engelleyerek, dışarıdaki potansiyel riskten sizi haberdar eder
  • Derinlemesine güvenlik sayesinde kaydedilmiş verilerin şifreli halde tutulmasının sağlar
  • Hızlı yükleme opsiyonları, arkadaş canlısı arayüzü ve çok hızlı mimari yapısı
  • Güvenle uygulamanızın kullanılmasının yanında ek olarak çalışan zararlı yazılımların engellenmesi ve bilgi verilmesi

SecureBox Kimler Kullanmalı

Çokca saldırı alan ve çok fazla kritik veri tutan orta ve büyük ölçekli firmaların, kullanılan bilgisayarların admin hakkının çalışanda olması veya şirket ağı dışında kullanılması durumlarında gerçekleşebilen tüm saldırı çeşitlerine karşı kritik verilerin korunmasını ve şirketin bu uygulamalar üzerinde görünebilirliğini artırarak uzaktan yönetebilmesinin sağlanması. 

SecureBox sunduğu özellikler sayesinde  Kişisel Verileri Koruma Kanunu teknik tedbirlerinden olan Uygulama Güvenliği konusunu da bire bir olarak karşılayabilmektedir.

comodo-securebox-ozellikleri